• Keep innovation  consciousness
  • Win the market with
  • We deliver success

макара

Краток опис:

Обемот Тежина: 0.5kgs-1800kgs
технологија: Силика гел, вода стакло, смола песок, фалсификување
апликација: пумпа вентил, автомобилската, земјоделството, други механички поле.


детали за производот

Тагови производ

Сива железо е најстариот разноврсна на сите леење на метали. висока содржина на јаглерод е одговорен за олеснување на топење и леење во леарница и за олеснување на обработка во подоцнежните производство. Нискиот степен или отсуството на намалување и висока флуидност обезбеди максимална слобода на дизајн за инженер.

На општата Составот од сиво леано железо е 95% железо по тежина со дополнителни 2.1 до 4% се јаглерод и од 1 до 3% силикон. Манган и други нечистотии се, исто така, обично се наоѓаат во или додадени во стопена железо колку што е потребно за намалување или подобрување на специфични својства. Сулфур, на пример, најчесто се запознаат со растопен метал со цел да се зголеми цврстина, која е во повеќето компоненти леано железо спротивно на ниско ниво.

Зелен песок калапи  is frequently the most economical method of producing castings. Although castings up to 500kgs pounds or more can be made in green sand, it generally is used for medium to small size castings. If green sand molds are not sufficiently hard or strong, some mold wall movement may take place during solidification, and shrinkage defects develop.

калапи процес школка е исто така се користи за изработка на јадра, кои се користат во други видови на калапи покрај школка калапи. Примарната предност е способноста да се зацврстуваат на мувла или јадро во контакт со загреан метал шема, подобрување на точноста и завршување на кастинг.

Сива железо кастинг  се користи во многу сегменти од пазарот, вклучувајќи автомобили, земјоделски, градежни машини, електроника, наводнување, вентилација, архитектура, градежништво и транспорт индустрии


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи