• banner8
  • Keep innovation  consciousness
  • Win the market with
  • We deliver success

Издувната цевка

Краток опис:

Тежина: 0.1-60kgs
технологија: Силика гел, вода стакло, смола песок, фалсификување
апликација: хигиена и храна машина делови, пумпа, вентили, автомобилската, земјоделството и други


детали за производот

Тагови производ

Од нерѓосувачки челик, леење за храна Машини
Речиси сите капацитети за преработка на храна се направени од нерѓосувачки челик, поради неговата способност за спречување на 'рѓа. Таквите капацитети за преработка на храна обично се составени од многу компоненти од нерѓосувачки челик. Значи нерѓосувачки челик кастинг е широко се користи за примена на храна машини!
Од нерѓосувачки челик, леење за пумпа и вентил делови
од нерѓосувачки челик, леење е најшироко користена техника за пумпа и вентил компоненти. За својот комплициран дизајн на вентил и пумпа компоненти, од нерѓосувачки челик кастинг е во состојба да произведе било комплексни форма. Пумпа и вентил компоненти од кастинг од нерѓосувачки челик се доволно издржливи за тешки апликации услуга. Значи нерѓосувачки челик кастинг е цена ефикасен начин и популарен избор за пумпи и вентили апликации. Главно пумпа и вентил делови се: пумпа тело, пумпа коло, вентил тело, хауба вентил, вентил жлезда, и др.
Од нерѓосувачки челик, леење за медицинска опрема
челик кастинг нерѓосувачки е во состојба да произведува широк спектар на компоненти за производители на медицински инструменти.
Други апликации, исто така, се користи нерѓосувачки челични одлеаноци:  Бања и тоалет фитинзи, врата и прозорци, и др.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи