• Keep innovation  consciousness
  • Win the market with
  • We deliver success

Диференцијални поддршка механизам

Краток опис:

Обемот Тежина: 0.5kgs-1800kgs
технологија: Силика гел, вода стакло, смола песок, фалсификување
апликација: пумпа вентил, автомобилската, земјоделството, други механички поле.


детали за производот

Тагови производ

Видови на јаглероден челик:
Јаглероден челик е еден од главните материјали во светот на челични одлеаноци. Јаглеродни челици може да се класифицираат во подолу вида:
ниско ниво на јаглерод челици (<0,20% C): нудиме широк спектар на својства на еластичност преку термичка обработка и може да се појачани да се даде висока цврстина површина со отпорност на триење и добра еластичност јадро.
Средни јаглероден челик (0,20 до 0,50% C): Овој состав овозможува таа да биде потрајни, еластична, и посилна. А спектар на затегнувачка сили се можни само со добра еластичност и шок отпор, лесно машински во омекнат состојба.
Високо јаглероден челик (> 0.50% C): Силен и има добра форма меморија, што го прави особено корисна опција за производители на пролет. Оваа легура на челик за примени со голема цврстина е предмет на абење и триење и е погодна за тешки апликации, како и.
Предности на јаглерод челични одлеаноци
Јаглероден челик е исклучително популарна опција материјал на челични одлеаноци наменети, како што има широк спектар на апликации во неколку различни индустрии. За ниска цена материјал и различни материјали оценки, јаглероден челик кастинг е најчесто се користи и може да го подобри својата сила, еластичност и други перформанси со термичка обработка за индустриски апликации.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи