Нерѓосувачки челични одлеаноци, сива железо кастинг, нодуларен лив кастинг - Yogem
 • Keep innovation consciousness
 • Win the market with
 • We deliver success
Добредојдовте
 • 1
 • 2

нашата фабрика турнеја

Со нашите насочуваат објекти ние сме во состојба да произведува компоненти за точните спецификации на нашите клиенти,

зголемување на квалитетот и намалување на трошоците. Ние сме постојано оценет на минатото перформанси, се користи процеси, системи се користат и севкупен квалитет. Покрај тоа, нашите вработени на инспекторите вршат инспекции на самото место на производите, како тие се произведени. Ние, исто така имаат материјал сертификација, во куќата на тестирање и независна тестирање. Ние користиме независни лаборатории за тестирање за хемиски, механички и не-деструктивни тестирање.

научи повеќе

што правиме

Хебеј YOGEM
 • Одлично производи
  Одлично производи
 • Моќен технички тим
  Моќен технички тим
 • Богата технички искуство
  Богата технички искуство

нашите techlogies

Хебеј YOGEM е снабдувач на OEM одливки.
Материјалите се вклучени главно во сива железо / нодуларен лив, легура на алуминиум, не'рѓосувачки челик, дуплекс / вечера дуплекс, од легиран челик, отпорни на топлина челик итн Ние ги произведе од изгубени восок (силика гел, вода стакло), пред-обложена песок и смола песок.
Над 95% од нашите производи се извезуваат во повеќе од 15 земји, како што се САД, Канада, земјите од Европската унија, Јапонија, Австралија, Јужна Кореја и други земји.
Двете суровини одлеаноци и обработка компоненти може да се направи нашата работа-продавница.
Нашите производи се користат во областа на пумпи, вентили, нафта и гас, автомобили, храна машина, земјоделски машини, градежни и така натаму. Преку многу години подобрувања имаме изградено целосна синџирот на снабдување заедно со леарниците, обработка капацитети и инспекција центар.
Покрај технологијата и иновациите, ние се посвети поголемо внимание на заштитата на животната средина.
Вашето задоволство е нашата крајна цел!

производи

Хебеј YOGEM